شیمی آلی

نوع رسانه: کتاب
موضوعات :
علوم پایه
کلیدواژگان / برچسب ها :
شیمی/آلی /فضایی/ترکیبات
نوبت چاپ: اول
تاریخ انتشار: 1396
قیمت : 20,000 ریال

شیمی یک علم نیست ،شیمی زندگی است به هرچیزی که در اطراف ما وجود دارد بنگریم که مخلوق خداوند است ،قواید شیمی در آن حاکم می باشد ،از رشد گیاهان و متابولیسم ترکیبات درون موجودات زنده گرفته تا معادن و ذخایر طبیعی همه و همه شیمی هستند .
آب این مخلوق ارزشمند خداوند که مایه ی حیات است شیمی بسیار پیچیده ای دارد آیا می دانید اگر دانسیته ی یخ از آب بیشتر بود چه می شد ؟ کل اقیانوس ها یخ می زدند .می دانید اگر قطعیت آب کمتر از وضع موجود آن بود این مایع حیات کلا بخار می شد .آیا می دانید چرا زمان بارش برف ،دمای هوا زیر صفر نمی رود ؟
ترکیباتی که درون گیاهان شکل می گیرند بسته به نوع گیاه ومنطقه رویش آنها جاذب حشرات جهت گرده افشانی ودافع آفات و بیماری ها می باشند .
آیا می دانید که هر دردی که وجود دارد درمان آن را خداوند در ترکیبات گیاهی نهفته است ؟ بیشتر دارو های را که بشر سنتز کرده است ، با الگو برداری از ترکیبات طبیعی می باشد .از قدرت خلقت خداوند این بس که هنوز بشر قدرت سنتز خیلی از ترکیباتی که گیاهان می سازند را ندارد .
لذا علم شیمی علم به زندگی ،علم به طبعیت وخلقت است و اگر شناخت ما نسبت به طبعیت و شیمی آن بیشتر شود ،از مواهب الهی بهتر استفاده کرده و از زندگی لذت بیشتری خواهیم برد
عنوان مورد نظر موجود نیست.
در صورتی که می خواهید این کتاب را تهیه کنید؛ می توانید سفارش دهید تا در صورت امکان این عنوان تهیه و به شما اطلاع داده شود.
امتیاز دهی