رنگرزی الیاف با رنگ های طبیعی

نوع رسانه: کتاب
نویسنده : آقای امین حیاتی
کلیدواژگان / برچسب ها :
رنگرزی/طبیعی / مواد/ فرش
شابک: 978-9649521749
نوبت چاپ: اول
تاریخ انتشار: 1384
قیمت : 15,000 ریال

رنگ در طبیعت دارای اهمیت فراوانی است و بشر بیش از پیش می کوشد که همه لوازم زندگی خویش را با رنگ های گوناگون که در طبیعت وجود دارد ،زینت دهد .چنین تمایلی را انسان همواره و در همه جا در اشیاء و ابزار خانه و پوشش لباس های خود به کار گرفته و می گیرد .رنگ ها در فرهنگ ها و قومیت های مختلف معنا و مفهوم خاصی دارند .
اگر کوشش هایی را که برای تکامل نسخ قدیم رنگرزی به کار رفته است بررسی کنیم ،مایه شگفتی خواهد شد که قدما چگونه با وجود عدم دسترسی به اطلاعات و منابع دانش شیمی ،توانسته اند به نتایجی چنین ارزشمند دست یابند به عنوان مثال از روناس و با نوعی حلزون ،رنگ های قرمز و ارغوانی با ثباتی به دست آورند .
در نهایت آن که دنیا همچنان خواستار فرش هایی است که هنوز خاطره رنگ های دلنشین گیاهی آنها را از یاد نبرده است .د راین کتاب سعی شده است تا ضمن مروری بر تاریخ هنر رنگرزی از قرون پیش از میلاد تاکنون فرآیندها و عملیاتی که در مقوله الیاف طبیعی می گنجد به زبانی ساده و با در نظر گرفتن مسائل کاربردی آن برای دانشجویان و مدرسان شته های علمی کاربردی فرش ارایه گردد.
عنوان مورد نظر موجود نیست.
در صورتی که می خواهید این کتاب را تهیه کنید؛ می توانید سفارش دهید تا در صورت امکان این عنوان تهیه و به شما اطلاع داده شود.
امتیاز دهی